Efforce

۱۶ تیر ۱۴۰۱ ۱۷:۳۷:۱۵

ارز دیجیتال اف فورس (Efforce) چیست؟

 

در این مقاله به معرفی و بررسی ارز دیجیتال اف فورس و توکن آن به نام WOZX خواهیم پرداخت لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارز دیجیتال اف فورس با هدف ایجاد دموکراسی برای بهبود بهره وری پروژه های فعال در زمینه ذخیره انرژی و تولید فرصت های سرمایه گذاری در این زمینه ایجاد گردید. بنیانگذاران این پروژه بر این باورند که امکان تولید بسیار و مزایای زیادی در جهان وجود دارد و برای دستیبابی به آنها نیازی به تغییر در رفتار مصرف انرژی افراد وجود ندارد.

پروژه اف فورث، از قراردادهای هوشمند در بلاکچین اتریوم برای ایجاد توافق نامه هایی بین مشارکت کنندگان و شرکت هایی که در آنها سرمایه گذاری گسترده می کنند، حاصل میشود. همچنین اف فورث از اتریوم برای ایجاد توکن هایی به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده می کند. این توکن ها به راحتی و آزادانه می توانند مورد معامله قرار گیرند.

 

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال اف فورث:

 

این شرکت با همکاری استیو ووزنیاک و یک شرکت ایتالیایی با نام AitherCO2 در سال 2018 تاسیس گردید. این شرکت ایتالیایی در سال 2010 تاسیس شده بود و خدمات مالی به بازار های محیط زیست و انرژی جهانی و راه حل های مشاوره و تجارت ارائه می دهد.

 

توکن WOZX چیست؟

 

یک توکن ERC-20  می باشد که توسط شرکت کنندگان در بستر اف فورث بعنوان ابزاری برای بودجه در پروژه های صرفه جویی در مصرف انرژی و دریافت اعتبارات انرژی به صورت توکنیزه استفاده می شود.

حداکثر توکنی که عرضه می شود یک میلیارد می باشد که 20% از عرضه کل آن به پلتفرم اف فورث تعلق دارد. هر سال 1 درصد از این توکن ها به پلتفرم تعلق می گیرد. توزیع توکن ها به صورت زیر می باشد:

20% برای موضوعات تحقیقی و پاداش های استخراج

45% توکن ها در فروش خصوصی

15% از کل عرضه برای رشد اکوسیستم و پرداخت هزینه مشاوره ها

فروش خصوصی توکن ها به چه صورت می باشد؟

 

اف فورث برای توکن خود، ICO برگزار نکرد اما در عوض 450 میلیون توکن را در طی یک فروش خصوصی در ژوئن 2019 آنها را به فروش رساند. در ویدئویی که در یوتیوب پخش شد، قیمت اولیه برای هر توکن WOZX ده سنت نشان داده شد.

وایت پیپر اف فورث می گوید این توکن ها تا مدت زمان نامشخصی قفل شده اند و در آینده به صورت IEO انجام می پذیرد.

 

کارکرد ارز دیجیتال اف فورث به چه صورت است؟

 

فرایند تامین اعتبار و ایجاد پروژه ها در پلتفرم اف فورث، به صورت زیر می باشد:

 

*شرکتهای خدمت رسانی در زمینه انرژی، پروژه ای در زمینه بهره وری انرژی در این پلتفرم ثبت نام می کنند.  سپس توسط تیم اف فورث اعتبار پروژه تائید خواهد شد.

*مرحله بعد اف فورث به توسعه طرح می پردازد و سرمایه مورد نیاز  و میزان برگشت سرمایه طرح و.... را بررسی می کند. سپس جزئیات مربوط به سرمایه گذاری و مدت زمان برگشت سرمایه شرکت و سرمایه گذاران را با تنظیم قرار داد عملکرد انرژی EPC ارائه می دهد.

*در مرحله سوم اف فورث به جذب سرمایه عمومی برای آن پروژه می پردازد. شرکت کنندگان می توانند با استفاده از توکن های WOZX به خرید مقداری یا کل سهام یک پروژه کنند.

*تیم اف فورث از طریق اتصال محاسبه گرهای هوشمند به بلاکچین، مقدار انرژی ذخیره شده در این پروژه را اندازه گیری می کند. اطلاعات مربوط به ذخیره انرژی به صورت اعتبار در پروفایل سرمایه گذاران قرار می گیرد که امکان خرید و فروش آنها را برای سرمایه گذاران فاهم می کند.

*اف فورث اولین پلتفرمی می باشد که برای افراد امکان کسب سود از طریق به اشتراک گذاشتن انرژی های ذخیره شده حاصل از پروژه های فعال در بهره وری انرژی در سرتاسر جهان فراهم می کند.

 

 

 

 

کیف پول های اف فورث کدامند؟

 

Ledger

Trust

 

 

 

 

 

صرافی های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال اف فورث:

 

 صرافی کوکوین

صرافی هوبی گلوبال

صرافی بیت هامب

صرافی یونی سواپ

صرافی بیکگس

 

سخن پایانی:

 

هدف از ایجاد پروژه اف فورث استفاده از خدمات بلاکچین در راستای تسهیل فعالیت های شرکتهای فعال در زمینه بهره وری انرژی می باشد. توکن اختصاصی این شبکه WOZX می باشد و بعنوان یک توکن کاربردی در شبکه استفاده می شود. همچنین پروژه ارز دیجیتال اف فورث بعنوان یک مشاور عمل می کند و پروژه ها را در مراحل مختلف توسعه و بودجه ریزی و راهنمایی می کند.

برای خرید هر ارز دیجیتال باید جستجو و تحقیق کرد. برای خرید این ارز دیجیتال باید به وایت پیپر و برنامه هایی که برای آن نوشته شده توجه و مطالعه کافی کنید و بر اساس زمان سپری شدن از پروژه و میزان پیشرفت آن اعتبار سنجی نمایید.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید واقع گردیده باشد.