GUSD

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۲۲:۱۹:۵۸

 

جمینی کوین (GUSD) چیست؟

جمینی یک از دیجیتال می باشد که ارزش آن با دلار آمریکا برابر می باشد. جمینی راهکاری ساده برای ارسال و دریافت دلار آمریکا در سرتاسر جهان با کارمزدی بسیار پایین فراهم نموده است. در حال حاضر به غیر از جمینی ارزهای دیجیتال دیگری وجود دارند که دلار آمریکا پشتوانه آنها می باشد اما جمینی در بین تمام آنها برجسته تر می باشد.

در سال 2018 صعود و نزول چشمگیر بیت کوین، نشان داد که ارزهای دیجیتال چقدر نوسان دارند. این شرایط منجر به ایجاد سوالاتی شد که در رابطه با اینکه آیا بیت کوین میتواند از چنین شرایطی جان سالم به در ببرد؟ آیا میتوان بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟

بازیگران بزرگ در بازارهای جهانی در جریان می باشند که راه بازار یابی اعتبار و پذیرش گسترده، جذب موسسات مالی سنتی می باشد. اما این موسسات دو دغدغه اصلی  قانون گذاری و مدیریت دارند. آنها می خواهند سرمایه گذاری هایشان با قوانین فدرال همخوانی داشته باشند و هم چنین شفاف نیز باشند. اینجا بود که جمینی وارد عمل شد. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، جمینی یک ارز دیجیتال با پشتوانه دلار آمریکا می باشد که تحت نظارت دپارتمان خدمات مالی نیویورک قرار دارد و همین امر باعث میشود تا اعتبار موسسات مالی سنتی افزایش یابد و همچنین جذاب تر نیز شود.

در حقیقت جمینی اکسچنجی می باشد که در آن میتوان دلار آمریکا را با ارزهای دیجیتالی همچون بیت کوین، اتر و زی کش و.... معامله نمود. این اکسچنج یک سرویس کاستدی مجاز هم دارد یعنی اینکه میتواند از جانب مشتریان ارز دیجیتال نگه دارد.

تاریخچه و بنیانگذاران جمینی؛

زمانیکه برادران ثروتمند Winklevoss از مارک زاکربرگ به خاطر سرقت ایده فیسبوک شکایت کردند،  این دو برادر دو قلو از جریمه دریافتی زاکربرگ، مقداری دریافت کردند و آنها را تبدیل به بیت کوین کردند و ثروتمند تر شدند سپس اکسچنج خود را راه اندازی نمودند. این دو برادر در سال 2014 فهمیدند که موسسات آمریکایی به سرمایه گذاری در حوزه بیت کوین علاقه مند می باشند اما قوانین آمریکا مانع ورود آنها به این حوزه میشود بنابراین، صندوقی سرمایه گذاری در نیویورک راه اندازی کردند. کسب و کاری که طبق قوانین بانکداری ایالت نیویورک عمل می کرد. به گفته آنها، قابلیتشان برای کار با ارزهای دیجیتال طبق قوانین مالی منجر به ایجاد پلی بین دنیای پولی سنتی و دنیای پولی جدید گردیده است.

مزایای جمینی؛

*مجوز حضانت؛ جمینی به جذب موسسات ادامه می دهد زیرا که مجوز حضانت ارزهای دیجیتال را دارد. اکثر موسسات آمریکایی از لحاظ قانونی ملزم به استفاده از یک سرویس کاستدی (حضانت) می باشند. پس جمینی یک گزینه مسلم برای سرمایه گذاری امن می باشد.

*پیروی از استاندارد های قانونی؛ ارزهای فیات در بانک حفظ شده و دولت آمریکا آنها را بیمه میکند. جمینی بعنوان یک صندوق سرمایه گذاری نیز عمل می کند و مقید به قوانین مربوطه می باشد. یعنی از قوانین و مقررات ضد پولشویی و مقررات ارزهای دیجیتال طبق قوانین ایالت نیویورک تبعیت می کند.

*موسسات سنتی؛ هر چند که معولا جمینی با اکسچنج هایی همانند  Coinbaseو  Kraken  مقایسه می شوند، اما موفق به جذب موسسات مالی بزرگ و معامله گرانی با حجم معاملات بالا گردیده است. علت این موفقیت، پایین بودن کارمزد تراکنش ها بوده است که برای تراکنش هایی با ارزش بالا، مبلغ قابل توجهی را شامل می شود.

اما با تمامی این ویژگی ها، معایبی نیز دارد از جمله اینکه تعداد کمی از کشور ها از آن پشتیبانی می کند.

 

آینده جمینی؛

با توجه به اضافه شدن لایت کوین به اکسچنج نشان داد که جمینی سعی بر گسترش امکانات و گزینه ها برای مشتریان خودش را دارد. به احتمال خیلی زیاد در آینده ای نزدیک، بیت کوین کش هم به کوین های تحت پشتیبانی جمینی اضافه خواهد شد.

 

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید سپاسگزاریم.