TomoChain

۱۵ تیر ۱۴۰۱ ۲۲:۲۴:۲۶

ارز دیجیتال تومو چین (TomoChain) چیست؟

 

ارز دیجیتال تومو چین با نماد اختصاری TOMO با هدف توسعه مقیاس پذیری بلاکچین اتریوم، در سال 2018 ساخته شد. توکن بومی تومو، به توسعه دهندگان بلاکچین امکان ساخت انواع نرم افزارهای غیرمتمرکز  dAPPرا می دهد.

همانطور که می دانید تمامی بلاکچین ها به دنبال سه هدف مقیاس پذیری، امنیت و تمرکز زدایی می باشند. رسیدن به این سه هدف به طور همزمان بسیار مشکل می باشد.

اما بلاکچین های نو ظهور تنها روی دو هدف تمرکز می کنند. ارز دیجیتال تومو چین، روی مقیاس پذیری اتریوم تمرکز نموده است.

رمز ارز تومو چین از راه شاردینگ و یک سیستم رای دهی مبتنی بر استیگینگ، توانست مشکل مقیاس پذیری اتریوم را حل کند.

ارز دیجیتال تومو چین بلاکچین های مختلف را به اتریوم متصل می کند که این کار را توسط پلتفرم TomoBridge که برنامه تبادل توکن می باشد و به کاربران تومو چین و اتریوم این امکان را می دهد که با سایر بلاکچین ها تعامل داشته باشند، انجام می دهد. با این برنامه کاربران می توانند از طریق یک رابط کاربری ساده، توکن ها را از بلاکچینی به بلاکچین دیگر مبادله کنند. مثلا می توان توکن های ERC-20 خود را به توکن های USDT TRC20 تبدیل کنید. قبلا چنین قابلیتی در تکنولوژی بلاکچین امکان پذیر نبود و کاربران با محدودیت های زیادی رو به رو بودند.

 

تاریخچه و بنیانگذاران ارز دیجیتال تومو چین؛

 

تومو چین، شبکه اصلی خود را در دسامبر 2018 منتشر کرد و سپس به یک زنجیره مستقل نقل مکان کردند، استیک، رای گیری و گزینه های مختلف را اضافه کردند.

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال تومو چین متشکل از 30 شخص با مهارت های مختف می باشد. دفتر اصلی تومو چین در سنگاپور و دفاتری هم در ژاپن و ویتنام دارد.

مدیر عامل و بنیانگذار ارز دیجیتال توموچین، لانگ ویونگ بنیانگذار و رهبر پروژه بلاکچین نم (NEM)  یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال جهان می باشد.

مدیر مالی ارز دیجیتال تومو چین، له هو (Le Ho) مدیر اسبق سرمایه گذاری در BVIM و مدیر اسبق بخش بانکداری سرمایه گذاری در شرکت اوراق بهادار HSC می باشد.

از دیگر بنیانگذاران تومو چین می توان به سون نیگوین (Son Nguyen) که مدیر ارشد فناوری این پروژه می باشد، نام برد. وی مدیر اسبق مهندسی و بنیانگذار گوه توسعه دهندگان Blackchain Developer با بیشتر از 800 عضو فعال بوده است.

تونگ هوانگ (Tung Hoang) مدیر محصول کیف پول توکن تومو می باشد. او توسعه دهنده با تجربه در زمینه قراردادهای هوشمند می باشد.

 

تومو چین چگونه کار می کند؟

 

شبکه تومو چین از ساز و کار اجماع POSV برای امنیت و اجرای شبکه استفاده می کند. بر خلاف بیت کوین، تومو چین از ماینرها برای رسیدن به اتفاق نظر استفاده نمی کند. تومو چین از استیکینگ که شبیه استخراج می باشد، استفاده می کند اما به هیچ سخت افزاری نیاز ندارد. به این صورت که نشانه های تومو خود را به صورت آنلاین ذخیره می کنید و سپس برای امنیت شبکه تومو چین پاداش دریافت می نمایید.

در تومو، Masternodes را به جای پول قابل استخراج، به یک ارز قابل تبدیل می باشد. آنها برای ایجاد و تائید بلوک ها از الگوهای اصلی استفاده می کنند. پس برای استخراج تومو چین باید مقداری از این ارز را خریداری نمود و سپس بر روی شبکه آن قفل کنید تا از سود حاصل از استیک تومو چین بتوان بهره برد.

 

کیف پول های پشتیبانی کننده از ارز دیجیتال تومو کدامند؟

 

کیف پول رسمی تومو TomoWallet  می باشد که قابل نصب بر روی سیستم های ویندوز، اندروید و IOS است.

Trust

Atomic

Coinomi

MetaMask

Ledger

Trezor

 

خرید و فروش تومو چین به چه صورت می باشد؟

 

در حال حاضر صرافی بایننس با سهم 45.8% از کل بازار معاملات تومو چین گزینه مناسبی برای معامله تومو می باشد. صرافی های دیگری از جمله HotBit و Gate.io نیز گزینه های مناسبی برای خرید و فروش این ارز دیجیتال می باشند.

 

با سپاس فراوان از شما سروران گرامی، امیدواریم این مقاله برای شما همراهان همیشگی مفید واقع گردیده باشد.