Toncoin

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۹:۵۹:۳۷

 

ارز دیجیتال تون کوین (TonCoin) چیست؟

تون کوین یک ارز دیجیتال نوپا می باشد که در سال 2021 به بازار ارز های دیجیتال وارد شد. تون کوین در عملکرد خود به یک پورتکل pos متکی می باشد که شبکه را دموکراتیک نگه می دارد و از کارکرد خوبی می باشد. بلاکچین آن از طریق شبکه ای از تایید کننده ها کار می کند و مقدار زیادی تون کوین را به اشتراک می گذارد و با پردازش تراکنش ها در شبکه پاداش دریافت می کند.

بنیانگذاران تون کوین؛                              

تون کوین توسط یک شرکت فناوری ایجاد گردید که کمتر کسی انتظارش را داشت. تلگرام یک رسانه اجتماعی با رویکرد پیام رسانی آنی می باشد. این شبکه اهداف جاه طلبانه ای را دنبال می کند. این شرکت در گذشته قصد داشت تا با پروژه بلاکچین خود با نام TON میزبان برنامه های غیرمتمرکز و تراکنش های سریع باشد. اما این پروژه در سال 2020 به اجبار کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تعطیل شد. سپس توانست با سرمایه گذاران و توسعه دهندگان مستقل پروژه را ادامه دهد و به اهداف خود دست یابد. دو نفر از توسعه دهندگان این پروژه به نامهای Emelyanekok و  Anatoliy یک انجمن منبع باز به نام نیوتن که به ایجاد پروژه تون کمک کرده است را راه اندازی کردند. در حال حاضر نیوتن با نام بنیاد TON شناخته میشود.  این بیناد یک پروژه خصوصی می باشد که هدف اصلی اش حمایت از شبکه تون می باشد.

کاربرد شبکه تون؛

بلاکچین تون را بعنوان یک پلتفرم شناسایی می کنند که دارای چندین بلاکچین می باشد. این بلاکچین ها به صورت نا همگن می باشند و قابلیت تعامل با همدیگر را دارا می باشند. این پروژه کاملا خود کفا می باشد و به طور مستقل عمل می نماید. پروژه تون مبتنی بر بلاکچین تون بوده و این امکان را به کاربران می دهد تا در بازار جهانی به خوبی عمل نمایند. در این پروژه بلاکچین کاربران این امکان را دارند تا در بازار جهانی به راحتی با سایر افراد یا شرکت ها تعامل داشته باشند و معامله کنند. به این معنا که ارز دیجیتال تون تلگرام مجموعه ای از چندین بلاکچین است. به لطف این موضوع پلتفرم تون این قابلیت را پیدا کرده است تا کاربران بتوانند میلیون ها تراکنش در ثانیه انجام دهند. بی شک میتوان گفت پلتفرم تون یکی از بهترین پلتفرم های برتر می باشد که از چندین مدل بلاکچین پشتیبانی می کند. در اینجا به چند نمونه از بلاکچین هایی که تون از آنها پشتیبانی می کند را نام میبریم.

Masterchain

Workchains

Shardchains

 

مزایای تون کوین چیست؟

*تون از فناوری بسیار پیشرفته ای استفاده می کند. فناوری بی نظیری که دارد باعث افزایش سرعت و امنیت این سیستم شده است.

*این سیستم مقیاس پذیری بسیار بالایی نیز دارد. تون در هر ثانیه1 میلیون تراکنش را پردازش می کند.

*این سیستم بسیار کاربر پسند می باشد.

*صرافی های غیرمتمرکز DEX فعال روی این شبکه یکی دیگر از ویژگی های این پروژه می باشد.

*تون دارای پل های ارتباطی با دیگر شبکه های بلاکچینی نیز می باشد.

*این شبکه از الگوریتم اجماع منحصر به فردی با نام Byzatine fault استفاده می کند.

 

خرید و فروش ارز دیجیتال تون به چه صورت می باشد؟

برای خرید و فروش ارز دیجیتال تون میتوان از طریق صرافی های متمرکز FTX, OKEX, Gate.io و همچنین از صرافی های غیرمتمرکز یونی سواپ و پنکیک سواپ استفاده نمود.

 

کیف پول ;Toncoin Wallet

شبکه تون به منظور نگهداری رمز ارز تون کوین روی شبکه اصلی و همینطور برای استیکینگ در این شبکه، کیف پول رسمی خود را با نام تون کوین ولت منتشر نموده است.این کیف پول در نسخه های اندروید، IOS، دسکتاپ برای سه سیستم عامل لینوکس، ویندوز و Mac و همچنین کیف پول افزونه مرورگر و تحت وب را نیز عرضه کرده است و نیاز تمامی کاربران خود را برطرف نموده است.

هدف توکن تون خدمت به جامعه می باشد، از این رو میتوان آن را یک بلاکچین جامعه محور دانست که برای خدمت به میلیون ها کاربر ساخته شده است. بنابراین انتظار داریم که در طول زمان توسعه یابد و مورد استفاده بیشتر قرار گیرد.

 

امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید واقع گردیده باشد. با تشکر از همراهی شما عزیزان.